Polski Związek Funduszy Pożyczkowych      pzfp@pzfp.pl       22 521 06 71    

Slide 1
Fundusze pożyczkowe

szansą na rozwój Twojej firmy

Slide 1
Fundusze pożyczkowe

szansą na rozwój Twojej firmy

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

Pogłębione pytania o aktualne zagadnienia gospodarcze – badanie GUS

Zachęcamy do zapoznania się z rozszerzonym badaniem GUS dotyczącym koniunktury.

Najważniejsze wnioski płynące z badania:

  • W porównaniu z poprzednim miesiącem, odsetek ankietowanych wskazujących na odczuwanie negatywnych skutków wojny w Ukrainie pozostaje stabilny. Nie wystąpiły również bardziej znaczące zmiany w przepływie pracowników z Ukrainy.
  • Wśród przedsiębiorstw dominują wskazania na utrzymanie poziomu inwestycji na poziomie z zeszłego roku (od 41,9% podmiotów przetwórstwa przemysłowego do 62,3% jednostek usługowych).
  • Wskazywane przez przedsiębiorstwa główne kierunki inwestowania są zróżnicowane pomiędzy poszczególnymi sektorami gospodarki.
  • Do najczęściej wymienianych barier ograniczających inwestycje w bieżącym roku należą wysoka inflacja oraz wysokie koszty realizacji inwestycji.
  • Nadal przeważają oceny wskazujące na neutralny wpływ obecnych zmian sytuacji firmy i otoczenia na skłonność do podejmowania inwestycji.

Drukuj  

Polski Związek Funduszy Pożyczkowych
ul. Żurawia 32/34
00-515 Warszawa
Tel: 22 521 06 71
Tel. kom. 602 413 685

Serwis pzfp.pl administrowany przez Polski Związek Funduszy Pożyczkowych stosuje dla prawidłowego działania pliki cookies. Politykę prywatności, cel i sposób stosowania plików cookies można znaleźć wybierając przycisk "Polityka Prywatności".