Polski Związek Funduszy Pożyczkowych      pzfp@pzfp.pl       22 521 06 71    

Slide 1
Fundusze pożyczkowe

szansą na rozwój Twojej firmy

Slide 1
Fundusze pożyczkowe

szansą na rozwój Twojej firmy

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

PZFP aktywnie uczestniczy w tworzeniu RPO dla Wielkopolski

15 marca Dyrektor Biura PZFP uczestniczył w spotkaniu online w ramach badania pn. „Analiza potrzeb w zakresie inwestycji i form wsparcia dla WRPO 2021+". Organizatorem wydarzenia było Konsorcjum firm EU-CONSULT sp. z o.o. oraz Grupa BST sp. z o.o., które na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego realizuje przedmiotowe badanie.

W spotkaniu wzięli udział także przedstawiciele PARP, BGK, Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości oraz Funduszu Rozwoju i Promocji Województwa Wielkopolskiego SA.

Z deklaracji BGK wynika to, że planowane są rozwiązania które pozwolą żeby wkład własny pośredników finansowych w nowej perspektywie finansowej nie przekraczał 15%. W ramach RPO realizowane mają być instrumenty pożyczkowe przeznaczone na wsparcie płynnościowe przedsiębiorstw. Zwracano uwagę na potrzebę zachowania maksymalnej elastyczności w projektowanych produktach. Wskazywano także na kwestię odpowiednio wysokiej, dopuszczalnej szkodowości w okresie spowolnienia gospodarczego spowodowanego pandemią, a także potrzeby specjalnego wsparcia dla określonych branż.

 


Drukuj  

Polski Związek Funduszy Pożyczkowych
ul. Żurawia 32/34
00-515 Warszawa
Tel: 22 521 06 71
Tel. kom. 602 413 685

Serwis pzfp.pl administrowany przez Polski Związek Funduszy Pożyczkowych stosuje dla prawidłowego działania pliki cookies. Politykę prywatności, cel i sposób stosowania plików cookies można znaleźć wybierając przycisk "Polityka Prywatności".