Polski Związek Funduszy Pożyczkowych      pzfp@pzfp.pl       22 521 06 71    

Slide 1
Fundusze pożyczkowe

szansą na rozwój Twojej firmy

Slide 1
Fundusze pożyczkowe

szansą na rozwój Twojej firmy

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

W Sejmie o Krajowym Planie Odbudowy i w wydatkowaniu funduszy UE w związku z pandemią

W Sejmie debatowano o Krajowym Planie Odbudowy i w wydatkowaniu funduszy UE w związku z pandemią. Tymi tematami zajęła się Podkomisja stała do spraw wykorzystania środków pochodzących z Unii Europejskiej.

Przypomnijmy to, że Krajowy Plan Odbudowy składa się z części dotacyjnej (23,9 mld EUR) i pożyczkowej (34,2 mld EUR). W trakcie posiedzenia Komisji, Zastępca Dyrektora Dep. Strategii Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, Pani Iga Zupok-Gierwatowska poinformowała o tym, że póki co zaplanowano wydatkowanie 11 mld EUR z części pożyczkowej, reszta będzie być może wykorzystana, ale niekoniecznie. Jest na to czas do końca 2024 roku. Wspomniane 11 mld EUR zostanie przeznaczone na takie cele jak: farmy wiatrowe, tabor kolejowy, cyfryzacja szkół, zazielenianie miast, sektor farmaceutyczny, rolnictwo. Wydaje się, że fundusze pożyczkowe, o ile w ogóle będą mogły skorzystać z części pożyczkowej to po ewentualnym uruchomieniu środków w obszarze odporność i konkurencyjność gospodarki. Oprócz Polski, o uruchomienie części pożyczkowej zwróciły się dotychczas do KE tylko Włochy.

Z przebiegiem posiedzenia można zapoznać się tutaj.

 


Drukuj  

Polski Związek Funduszy Pożyczkowych
ul. Żurawia 32/34
00-515 Warszawa
Tel: 22 521 06 71
Tel. kom. 602 413 685

Serwis pzfp.pl administrowany przez Polski Związek Funduszy Pożyczkowych stosuje dla prawidłowego działania pliki cookies. Politykę prywatności, cel i sposób stosowania plików cookies można znaleźć wybierając przycisk "Polityka Prywatności".